Як зберегти м'якість махрових рушників і серветок
Дотик м’якого махрового рушника моментально покращує настрій. Що може бути краще за дотики делікатного текстилю після розслаблюючої ванни або сауни, підбадьорливого душу, омолоджуючих СПА-процедур?
Багато хто прагне зберегти приємні властивості рушників в процесі експлуатації, але далеко не кожен знає, як це зробити. Порушення технології прання, сушки і зберігання здатне занапастити все те, що ми так цінуємо в пухнастой махрі.
Про причини жорсткості
На тактильні і візуальні характеристики махрової тканини впливають кілька факторів: жорсткість і температура води, склад миючих засобів, умови сушіння та зберігання. Також важливо врахувати якість самого матеріалу: щільність, довжину ворсу, склад і навіть походження сировини. Так, рушники махрові високої щільності (від 500 г/кв.м) мають в рази більше шансів довше залишатися привабливими і м’якими.
Чим прати
Відносно махрових виробів, до яких належать не тільки рушники, але також серветки, простирадла, халати діє негласне правило вибору миючих засобів – вони дуже погано переносять порошкоподібні суміші. Віддайте перевагу гелеві, рідині. Їх вплив на делікатну структуру тканини більш дбайливе. Вони краще виполікуються з волокон, дозволяючи максимально розкритися природними властивостями тканини.
Якщо вода занадто жорстка і гелєві средства не справляються з забрудненнями і запахом, скористайтеся перевіреним способом: додайте у воду трохи оцту. Приблизно 100 мл. на 5 літрів рідини. Постарайтеся використовувати винний або яблучний оцет, в крайньому випадку столовий, з концентрацією трохи більше 9%.
Ручне прання
Рушники махрові люблять делікатний догляд. Ручне прання не підійде для сильно забруднених виробів, проте є ідеальною для рушників, які потрібно лише трохи освіжити після нетривалого використання. Попереднє замочування в рази спростить процес і призведе до найкращого результату.
Після 15-20 хвилин перебування в теплій воді з гелем серветки та інші махрові принадлежності можна злегка випрати і віджати звичним способом. Полоскання краще проводити в декілька прийомів, домагаючись повного очищення від мильного розчину.
Машинне прання
Цілком підходить для рушників і інших виробів з махрової тканини. При цьому важливо дотримуватися температурного режиму – не перевищувати 50 градусів Цельсія. Програму краще вибирати делікатну. Миючі засоби варто підбирати відповідно до рекомендацій виробника текстилю.
Не використовуйте відбілювачі, фарбувальні речовини. Перш ніж застосовувати новий розрекламований засіб для прання або полоскання, протестуйте його на невеликій ділянці махрової тканини.
Не варто нехтувати кондиціонером для білизни якщо у вас немає алергії. Просто підберіть відповідний за складом тканини. Кондиціонер розпушит петельки махри, додасть приємний аромат.
Сушка і зберігання
Пам’ятайте, рушники махрові і серветки люблять делікатність буквально у всьому. Вибирайте для сушки і зберігання в міру теплі, добре провітрюваних приміщеннях без неприємних сторонніх запахів.
Хочете, щоб текстиль виділяв бажаний аромат? Покладіть в безпосередній близькості мішечок з улюбленими травами або духами. Не варто гладити рушники. Якщо вони грамотно випрані і висушені, тканину випрямиться сама.
Дотримуйтесь цих нескладних правил і рушники махрові, серветки прослужать довго, радуючи м’якістю і початковою привабливістю.